lid-gift-nieuwsbrief (2)

vzw Durme medewerkers

Ster inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactief

Heb je een specifieke vraag voor een van onze medewerkers? Hun contactgegevens vind je hier:

RESERVATEN

Kristof Scheldeman  -  Coördinator Reservatenwerking

Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Kristof zorgt ervoor dat onze natuurgebieden goed worden beheerd. Het administratieve luik omvat de opmaak van subsidiedossiers, erkenningsdossiers en de monitoring. Voor de inventarisatie van de natuur en de opvolging van het natuurbeheer vind je hem vaak in het veld.

 

Thomas Van Lancker  - Aankoper natuurreservaten

Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Thomas is verantwoordelijk voor de verdere uitbreiding van de natuurreservaten in ons werkingsgebied. Daarnaast is hij hoofdredacteur van ons tijdschrift 'Durme en Scheldeland' en staat hij in voor o.a. de ledenadministratie en het begeleiden van scholen en groepen in onze natuurreservaten.

 

bob2Erik 'Bob' Van Lembergen  -  Ploegbaas Terreinwerk

Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Bob is verantwoordelijk voor het praktisch natuurbeheer. Hij brengt het overgrote deel van zijn tijd door in onze natuurreservaten en voert daar de noodzakelijke beheerwerken uit, samen met collega Kris, de conservators, vrijwilligers en lokale landbouwers.

 

 

krisKris Leunis  -  Assistent Terreinwerk

Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Kris voert samen met Bob, Thijs en Temmam de verschillende beheerwerken uit in onze natuurreservaten. Hij staat steeds klaar voor allerlei klusjes en zorgt ook voor het onderhoud van onze gebouwen en het materiaal.

 

 Thijs van der SchuerenAssistent Terreinwerk

 Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Thijs zorgt er samen met de terreinploeg voor dat al onze reservaten er steeds perfect bij liggen. Hij brengt het overgrote deel van zijn tijd door in onze natuurreservaten en voert daar de noodzakelijke beheerwerken uit.
 

EDUCATIE en VERENIGING

 sarahSarah Geers -  Coördinator Educatie en Verenigingswerking

Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Sarah coördineert de activiteiten, het educatief - en het verenigingswerk van vzw Durme. Daarnaast houdt ze zich vooral bezig met communicatie, de ondersteuning van onze afdelingen en vrijwilligers en begeleidt ze scholen en groepen in onze natuurreservaten. Ze is ook verantwoordelijk voor de Mina-administratie. Daarnaast is ze de persverantwoordelijke en de contactpersoon voor sponsoring en alternatieve financiering.

 

michaelMichaël Crapoen  -  Educatief medewerker -  Verantwoordelijke financiële administratie

Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. of Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Michaël coördineert reservaties van de begeleide groepsbezoeken in onze bezoekerscentra en natuurgebieden en staat mee in voor de begeleiding. Hij is verantwoordelijk voor de  financiële administratie en onze werking aan en rond het Donkmeer.

 

 

majaMaja De Cock -  Educatief medewerker

Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Maja begeleidt scholen en groepen in allerlei natuureducatieve activiteiten en werkt mee aan de ontwikkeling van ons educatief aanbod. Ze zorgt ook voor de logistieke ondersteuning van onze werking.

 

 

 martineMartine Van Audenhove - Administratief en educatief medewerker

Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

 Martine begeleidt scholen en groepen tijdens natuureducatieve activiteiten en werkt mee aan de ontwikkeling van ons educatief aanbod. Ze is verantwoordelijk voor de werking en organisatie van het Bezoekerscentrum Molsbroek. 

 

Martzen Frans - Administratief en educatief medewerker

Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Martzen staat in voor de personeelsadministratie, verzekeringen, loonsadministratie en algemeen verenigingswerk. Hij verzorgt ook de verschillende social media kanalen van vzw Durme. Daarnaast begeleidt hij scholen en groepen tijdens de natuureducatieve activiteiten.

 

 Wim Coppieters - Logistiek medewerker

 Wim is onze logistieke duizendpoot. Hij zorgt ervoor dat alles in ons bezoekerscentrum Molsbroek piekfijn in orde is.

Bewaren

Onze afdelingen

Ster inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactief

Vzw Durme is actief in 11 gemeentes. Deze zijn onderverdeeld in verschillende afdelingen. Deze ondersteunen, elk op hun manier, onze vereniging door het organiseren van activiteiten, het opvolgen van het lokale beleid of het ondersteunen van lokale acties. Ze bestaan uit actieve vrijwilligers, gidsen, conservators enz.

Wil je graag actief worden in de afdeling in jouw gemeente? Of heb je een specifieke vraag rond een gebiedsgebonden situatie? Dan kan je hen op volgende manieren contacteren:

Afdeling Lokeren - Moerbeke - Stekene

Voorzitter: Geert Braem  

Algemeen contactadres: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

 

Afdeling Zele - Berlare - Wichelen

   Voorzitter: Patrick De Brauwer (Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.)

   Algemeen contactadres: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

  Deze afdeling is actief rond het bezoekerscentrum Donkmeer. Ze organiseren elk jaar heel wat activiteiten (kom gerust de folder halen in de bezoekerscentra).

 

Afdeling Sint-Niklaas - Sinaai

    Algemeen contactadres: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

 

Afdeling Hamme-Dendermonde  

    Algemeen contactadres: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

 

Afdeling Waasmunster - Temse

    Algemeen contactadres: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Onze Bezoekerscentra

Gebruikerswaardering: 5 / 5

Ster actiefSter actiefSter actiefSter actiefSter actief

Vzw Durme heeft twee bezoekerscentra (onthaalpoorten) waar je vanalles kan leren over de natuur, onze reservaten en hun geschiedenis, en de planten en dieren die er voorkomen. Neem eerst een kijkje binnen, om dan buiten veel meer te zien!

Onze bezoekercentra zijn gemakkelijk te bereiken: zowel al wandelend en met de fiets, met de auto of het openbaar vervoer.

Bezoekerscentrum Molsbroek

tn IMG 0024

Molsbergenstraat 1
9160 Lokeren
tel: 09 348 30 20
e-mail: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

 

Gratis toegankelijk. Op aanvraag geleide bezoeken voor groepen en scholen.

Het bezoekerscentrum biedt de bezoekers een permanente tentoonstelling over de natuur uit de eigen regio, over de geschiedenis van het landschap, over de werking van vzw Durme, dia- en videovoorstellingen en interactieve presentaties.
Als het bezoekerscentrum gesloten is kan je altijd terecht aan ons 24-uren informatie-punt voor folders en informatie.


Testte je ons blote voeten pad al? Het ligt in de insectentuin (naast het bezoekerscentrum) en is altijd open voor het publiek. Veel plezier!

 

Openingsuren

van 1 februari tot 31 mei : zon- en feestdagen van 14 tot 18 uur, elke woensdag van 13 tot 17 uur.
van 1 juni tot 15 september van zaterdag tot zondag van 14 tot 18 uur, van dinsdag tot vrijdag van 13 tot 17 uur.
van 16 september tot 31 oktober : zondag van 14 tot 18 uur, elke woensdag van 13 tot 17 uur.
van 1 november tot 31 januari : zondag van 14 tot 17 uur, elke woensdag van 13 tot 17 uur.

 Zin om er onder deskundige begeleiding op uit te trekken? Contacteer Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. of bel 09 348 30 20 voor meer info over begeleide bezoeken.

 

Bezoekerscentrum Donkmeer

toeristisch infokantoor

Donklaan 123
9290 Berlare
e-mail: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

 

Gratis toegankelijk. Op aanvraag geleide bezoeken voor groepen en scholen

Meer te weten komen over de historiek en de fauna en flora van deze bijzondere streek? Neem dan een kijkje in het gloednieuwe bezoekerscentrum Donkmeer. Via interactieve schermen, boeiende filmpjes en een reis door de tijd kom je meer te weten over de natuur en de toeristische trekpleisters in Berlare.

Openingsuren

Bezoekerscentrum Donkmeer is elke dag open van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur. Gesloten tussen kerst en nieuwjaar.

Zin om er onder deskundige begeleiding op uit te trekken? Contacteer Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. of bel 09 348 30 20 voor meer info over begeleide bezoeken.

 

 

 

 

 

 

Werkgroepen

Ster inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactief

Vzw Durme ondersteunt verschillende natuurstudiewerkgroepen. Zij komen zelfstandig en op regelmatige basis samen voor excursies, presentaties of veldwerk. Onze vereniging werkt ook samen met de overkoepelende regionale werkgroep WAKONA (Wase koepel voor natuur.studie, www.wakona.be). Interesse? Neem dan contact op met de hieronder vermelde contactpersoon.

 

 Imkerswerkgroep vzw Durme

tn imkerContact: Lieve Hoefkens
0474 81 87 26
Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

 

 

Interesse? Geef een seintje aan Lieve en we houden je, geheel vrijblijvend, op de hoogte van de bijeenkomsten. Ongeveer maandelijks komt de Imkerswerkgroep vzw Durme samen om een bepaald onderwerp te bespreken of ervaringen uit te wisselen. Ze hebben een proefstand in het Molsbroek en hebben een project opgestart om een methode te ontwikkelen om biologisch te kunnen imkeren.
De Imkersvereniging van vzw Durme is aangesloten bij AVI (Algemene Vlaamse Imkersvereniging vzw), koepelorganisatie die een aantal lokale imkerverenigingen, verspreid over gans Vlaanderen, groepeert en vertegenwoordigt.

Lid worden van deze Imkersvereniging? Dat kan! Contacteer het secretariaat (Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.) en schrijf vervolgens 40 euro over op BE52 0012 2999 0009 met vermelding 'Imkerswerkgroep' en je e-mailadres.
Dit lidmaatschap omvat het lidmaatschap van vzw Durme en van AVI. Naast de vele voordelen van vzw Durme, ontvang je ook maandelijks het tijdschrift 'De Vlaamse Imker' en ben je verzekerd.
Krijg je soms hulp aan je bijenstand? Deze persoon kan je voor slechts 7 euro laten bijverzekeren.

 

Plantenwerkgroep vzw Durme

Bosorchis CH

Contact: Hans Baeté

Oude Bruglaan 11 B10 

9160 Lokeren
0489 43 23 26
Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.
 
Graag een seintje naar Hans indien interesse in excursies, veldwerk en/of determinatie-bijeenkomsten in het bezoekerscentrum van het Molsbroek.

 

Insectenwerkgroep

PaulPijpersVuurjufferContact: Patrick De Spiegeleir
Oudstrijderslaan 55 
9160 Lokeren
09 348 83 18
Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Website: http://allemaalbeestjes.naturalforum.net/forum.htm 

 

Vogelwerkgroep Durmevallei

tn kievitContact: Joris Everaert
Peperkoekdreef 12
9160 Lokeren
09 324 30 04
0497 67 23 69

Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Website: www.durmevallei.be

 

Paddenstoelenwerkgroep 'De Takruitertjes'

Vuurzwam LR

Contact: Lou Roelandt
Gouberg 1
9160 Eksaarde
09 348 70 31
0494 82 63 26
Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

 

VVE werkgroep dagvlinders

tn atalantaEC

Jurgen Couckuyt

Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

 

 

 

 

 

Werkgroep nachtvlinders

tn appeltak HDBContact: Tom Vermeulen
Daknamdorp 6 
9160 Lokeren 
09 348 46 17 
Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

 

 

Zoogdierenwerkgroep Waas, Durme & Schelde

vleermuis zoogdierenwerkgroep

Contact: Joris Everaert
Peperkoekdreef 12
9160 Lokeren
09 324 30 04
0497 67 23 69

Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Website: www.wakona.be/index.php/werkgroepen/zoogdieren/zoogdierenwerkgroep-durme-en-scheldeland-waasland

 

 Libellenwerkgroep Waasland

website close up ogen libel DSContact: Brigitte Van Passel
Bormte 24
9190 Stekene
03 779 89 31
0475 69 99 97

Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

 

 

 

Bewaren

Bewaren

Bewaren

Bewaren

Bewaren

Bewaren

Bewaren

Bewaren

Bewaren

Bewaren

Bewaren

Bewaren

Bewaren

Bewaren

Secretariaat vzw Durme

Ster inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactief

Ons secretariaat is gelegen op het gelijkvloers van het bezoekerscentrum Molsbroek. (De openingsuren van onze onthaalpoorten vind je hier.)

Molsbergenstraat 1
9160 Lokeren

09 348 30 20

Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Als je een specifieke vraag hebt voor een van onze personeelsleden, kan je hen rechtstreeks contacteren. Hun contactgegevens vind je hier. Andere vragen kan je doorsturen via het contactformulier of mailen naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken..

 

icon

 

Openingsuren

openingsurensecretariaat

Het secretariaat is open van maandag tot woensdag van 8 uur tot 12 uur en van 13 uur tot 17 uur en op donderdag en vrijdag van 8 uur tot 12 uur en van 13 uur tot 16 uur. Het secretariaat is gesloten op feestdagen en in het weekend.

 

 

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

 

Subcategorieën